Mycie, ciśnieniowe czyszczenie oraz malowanie elewacji i sufitów

Druga młodość elewacji

Elewacja jest ważną częścią budynku – stanowi niejako jego wizytówkę, dlatego warto dołożyć starań, żeby była czysta i zadbana. Obiekty znajdujące się w pobliżu ruchliwych ulic, centrów miejskich czy zakładów przemysłowych są szczególnie narażone na zabrudzenia. Znaczenie ma także faktura np. tynku. Mniej podatne na brud będą bowiem powierzchnie gładkie. Istotna jest również nasiąkliwość tynku. Im większa, tym mniej szans na to, że deszcz spłucze zabrudzenia. Faktem jest jednak, że tak naprawdę każda elewacja po kliku latach wygląda mało estetycznie z powodu zabrudzeń. Jednym z możliwych rozwiązań jest jej wymiana lub ponowne malowanie – to jednak dość kosztowne przedsięwzięcie. Overclean proponuje Państwu znacznie tańsze rozwiązanie, które polega na profesjonalnym czyszczeniu.

Nasza firma stosuje wiele technik czyszczenia. Wybór metody uzależniony jest od rodzaju elewacji i stopnia oraz typu zabrudzenia. Czyścimy elewacje z różnego rodzaju zanieczyszczeń: atmosferycznych, nalotów, wykwitów wapiennych, solnych, a także mchów. Procesowi czyszczenia można poddać różnego typu elewacje: tynkowe, ceglane, blaszane czy aluminiowe. W przypadku niektórych elewacji (np. tynkowej), nie potrzeba nawet rozstawiać rusztowania, ponieważ całość prac wykonujemy z podnośnika koszowego (warto również dodać, że czyszczenie jest całkowicie bezpieczne dla elewacji i ocieplenia budynku).

Jeśli zlecenie dotyczy starych i zniszczonych cegieł – dodatkowym etapem może być renowacja cegły. Polega ona na odbudowaniu utraconych i wypłukanych spoin między pustakami oraz uzupełnieniu ubytków czy dziur, które powstały w samych cegłach. Dzięki tym zabiegom możemy przywrócić dostojny wygląd starym ceglanym murom.

Dużą część naszych Klientów stanowią właściciele nowoczesnych obiektów handlowych, produkcyjnych, magazynowych oraz biurowych. Obiekty tego typu często posiadają elewację z elementów blachy falistej, tworzyw sztucznych albo ceramicznych. Niestety, po pewnym czasie również i te lśniące gmachy tracą na swej atrakcyjności, zamieniając się w matowe, szare i wypłowiałe budynki. Dokładnie przeprowadzony proces czyszczenia pozwoli przywrócić im dawną świetność i jednocześnie sprawi, że elewacja pozostanie na dłużej czysta i okazała (w tym celu po oczyszczeniu zalecamy wykonanie impregnacji specjalistycznymi środkami).

Estetyczny wygląd sufitów

Jako firma oferująca szerokie spektrum wykonywanych przez siebie usług, jesteśmy również w stanie przywrócić estetyczny wygląd sufitom wykonanym z różnego rodzaju materiałów. Jeżeli w Państwa budynku uległ zabrudzeniu sufit podwieszany, kasetonowy, akustyczny, kartonowo-gipsowy, pokryty tkaniną, wykonany z blachy bądź jakiegokolwiek innego materiału, to niezależnie od stopnia jego zanieczyszczenia – zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
W zależności od typu powierzchni oraz rodzaju brudu (usuwamy m.in. tłuszcze, kurz, oleje oraz nikotynę) – stosujemy różne rozwiązania. Dobieramy odpowiednią technikę czyszczenia oraz właściwe środki chemiczne. Stosowane przez nas preparaty nie posiadają drażniącej woni, dlatego po przewietrzeniu pomieszczenia, można spokojnie powrócić do pracy. Efekt jest natychmiastowy. Dzięki procesowi czyszczenia, dotąd wymieniane elementy, dziś mogą Państwu z powodzeniem służyć przez wiele lat.

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko *

Adres email *

Temat

Treść wiadomości

Kontakt
Over Group
ul. Gałczyńskiego 52
60-194 Poznań
Zadzwoń:
503 648 094
881 669 582